Wraz ze zbliżającym się Dniem Taty wiele osób zastanawia się, jaki podarunek sprawić swym najukochańszym rodzicom. Podczas zakupów, warto kierować się ich zainteresowaniami, takimi jak sport, majsterkowanie czy motoryzacja. Ciekawym rozwiązaniem mogą być książki związane z tymi pasjami, które zachwycą i przekonają do siebie każdego zwolennika literatury. Szczególnie interesującymi powieściami są “Szybko, szybciej, najszybciej” oraz “Nienasycony. Robert Lewandowski”. To wyjątkowe utwory stanowiące doskonały prezent na dzień taty. O czym opowiadają te dzieła? Czym zachwycą czytelników? 

Niepowtarzalna historia Formuły I

“Szybko, szybciej, najszybciej” to książka autorstwa Mikołaja Sokoła, jednego z najpopularniejszych dziennikarzy i komentatorów sportowych. Opowiada ona o najbardziej spektakularnych i decydujących wydarzeniach w historii całej Formuły I. Od zwycięstw Giuseppe Fariny i Juana Manuela Fangio po triumfy Maksa Verstappena oraz Lewisa Hamiltona. W swym reportażu autor odpowiada na nurtujące pytania, które zajmują niejednego fana tej niesamowitej dyscypliny sportowej. Jak zespół Mercedesa prześcignął Alfę Romeo i Ferrari? Dlaczego opony Michelin nie pozwoliły kierowcom na udział w mistrzostwach w 2005 roku? Czy Robert Kubica mógł jeszcze stanąć na podium? “Szybko, szybciej, najszybciej” to powieść przedstawiająca intrygujący świat rywalizacji i niebezpiecznych prędkości. Została ona wzbogacona wyjątkowymi fotografiami wykonanymi przez Mikołaja Sokoła podczas zmagań najsławniejszych kierowców. To idealny prezent z okazji dnia taty, który przyciągnie uwagę każdego pasjonata motoryzacji. 

Kulisy nieprzewidywalnej drogi na szczyt 

“Nienasycony. Robert Lewandowski” to biografia stworzona przez Pawła Wilkowicza. Autor przeprowadził fascynującą rozmowę z najlepszym i najbardziej rozpoznawalnym polskim piłkarzem, a także z jego żoną Anną Lewandowską. Sportowiec opowiada o przeszkodach związanych z Euro 2016, a także wyznaje, w jaki sposób przygotowuje się do nadchodzących mistrzostw. Po zakończeniu współpracy ze swoim menadżerem odpowiada na pytanie, kto będzie go reprezentował w przyszłości. Szczęśliwi rodzice mówią również o zmianach, jakie wprowadziły narodziny córki, a także o wspólnym wychowywaniu ich córki Klary. To poczytna rozmowa z jednym z najskuteczniejszych strzelców na świecie. Z pewnością przypadnie ona do gustu wszystkim fanom piłki nożnej.

prezent na dzień taty