Każdy tata zasługuje na to, żeby czasem dostać dobrą książkę, a 23 czerwca sprawdza się do tego idealnie. Dzień taty to taki czas, który warto poświęcić swojemu rodzicowi, a ciekawa lektura może być zwieńczeniem dnia pełnego przygód. Książki są naprawdę wyjątkowe, bo można podarować je na każdą okazję, a do tego na pewno spodobają się obdarowywanej osobie. Z ich pomocą prezent zawsze będzie udany. Po jakie książki sięgnąć dla swojego taty? 

Książki, które pokocha każdy tata

Książki zawsze sprawdzają się jako Prezent na dzień taty (super pomysł), bo można je bez problemu dopasować do obdarowywanej osoby. Można tu sięgnąć po literaturę różnorodną, bo na upominek sprawdzą się obyczaje, kryminały, horrory, reportaże i wiele innych. Mogą to być zarówno klasyki, jak i nowoczesne publikacje, najważniejsze jest to, aby sam temat książki był interesujący dla ojca. Możliwości na prezent jest mnóstwo, warto jednak sprawdzić takie pozycje jak: 

– “Jądro ciemności” Conrad Joseph
– “Spacerujący z książkami” Henn Carsten 
– “Lot nad kukułczym gniazdem” Ken Kesey
– “Idiota” Fiodor Dostojewski
– “Pod Mocnym Aniołem” Jerzy Pilch
– “Pod kluczem” Ruth Ware
– “Wiwat małżeństwo” Sakunosuke Oda
– “Głód” Graham Masterton
– “Znachor” Tadeusz Dołęga-Mostowicz

Jaką książkę wybrać dla taty, który nie czyta za dużo? 

Dla ojców, którzy po książkę sięgają rzadko, świetnie sprawdzą się lektury dopasowane do ich zainteresowań. Fanów dobrych kryminałów czy podcastów true crime na pewno zainteresuje seria Katarzyny Puzyńskiej o Lipowie. Pierwsza część to “Motylek” i skutecznie zachęca do poznawania dalszych przygód wszystkich bohaterów. Dla tych rodziców, którzy nad fikcje bardziej cenią sobie fakty, dobrym wyborem będą reportaże. Mogą to być zarówno reportaże z Polski, jak i z innych krajów. Świetnym wyborem będzie na przykład “Jądro dziwności. Nowa Rosja” Peter Pomerantsev lub “Głośnik w głowie” Aneta Pawłowska-Krać. Jeśli tata nie czyta, bo w ciągu dnia ma wiele obowiązków, to ciekawym rozwiązaniem mogą być audiobooki. Można włączyć je podczas drogi do pracy czy podczas prostszych czynności. Dzięki temu przygotowywanie jedzenia, sprzątanie czy jazda autobusem stają się o wiele ciekawsze.

prezent na dzień taty